دوشنبه, 18 اسفند 1399 - 24 رجب 1442
شناسه خبر: 290            تاریخ ثبت خبر: 9 فروردین 1399

توزیع بسته های بهداشتی بین خانوارهای دارای بیمار کرونا

معاون بهداشتی علوم پزشکی شهید صدوقی یزد با اشاره به همکاری خانه فرهنگ صدوقی یزد با دانشگاه علوم پزشکی گفت: بسته های بهداشتی توسط خانه فرهنگ شهید صدوقی یزد تهیه شده و در اختیار خانواده ها قرار می گیرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از یزد، محمدرضا دهقانی اظهار داشت: با توجه به محدودیت در تعداد بسته های بهداشتی نسبت به اولویت بندی کردن خانوارها اقدام شد و خانوارهایی که بیمار مبتلا به کرونا دارند در اولویت دریافت این بسته های بهداشتی قرار گرفتند.

وی با بیان اینکه بسته های تهیه شده در حال توزیع است ادامه داد: تا کنون یک هزار و 620 بسته شامل شوینده، دستمال کاغذی، ماسک و پکیج آموزشی از خانه فرهنگ صدوقی دریافت و توسط پایگاه های بهداشت توزیع شده است.

دهقانی با بیان اینکه پایگاه سلامت، مرکز خدمات جامع سلامت، خانه بهداشت روستاها و مرکز خدمات جامع سلامت روستایی در حال فعالیت برای مقابله با کرونا هستند، افزود: پیگیری بیماران مبتلا به کرونا که از بیمارستان مرخص می شوند و غربالگری در این مکان ها انجام می شود.

وی با اشاره به اینکه خانه های بهداشت و پایگاه های سلامت در شرایط شیوع کرونا وظایف اصلی را بر عهده دارند، اظهار داشت: بیمارانی که مرخص شدند تا 14 روز بحث دارو مراقبت آنها با حوزه بهداشت است همچنین غربالگری تک تک خانوارها و افراد پر خطر همچون مادران باردار، بیماری قلبی و را انجام می دهند.

معاون بهداشتی علوم پزشکی شهید صدوقی یزد با بیان اینکه موثر ترین راه کنترل این بیماری غربالگری است، افزود: تاکنون 270 هزار نفر به وسیله سامانه 4030 وزارت بهداشت توسط پایگاه ها و مراکز بهداشت غربالگری شدند و اگر فردی با علایم مثبت کرونا پیدا شد تیم غربالگری برای پیگیری موضوع به محل اعزام و یا از فرد مشکوک به کرونا برای معایانات لازم دعوت می شود.

امتیاز شما به این خبر:
منبع خبر:‌ تعداد مطالعه:

عناوین مرتبط با این خبر

- پویش نیمکت مجازی، طرحی برای تامین تبلت دانش آموزان نیازمند استان یزد

- نحوه اعطای تسهیلات کرونایی به اصناف استان یزد

- نحوه اعطای تسهیلات کرونایی به فعالان گردشگری و صنایع دستی یزد

- نحوه اعطای تسهیلات کرونایی به طلاب و روحانیون یزد

- نحوه اعطای تسهیلات کرونایی به رانندگان شهری یزد

- نحوه اعطای تسهیلات کرونایی به رانندگان تاکسی در شهر یزد

- نحوه اعطای تسهیلات به نیروهای طرح خرید خدمات آموزشی استان یزد

- نحوه اعطای تسهیلات کرونایی به مربیان ورزشی استان یزد

- نحوه اعطای تسهیلات به مهدهای قرآنی استان یزد

- نحوه اعطای تسهیلات کرونایی به مهدکودک های استان یزد