چهارشنبه, 8 تیر 1401 - 29 ذیقعده 1443
شناسه خبر: 287            تاریخ ثبت خبر: 1 دی 1398
1 دی

آغاز همکاری خانه فرهنگ صدوقی با دانشگاه ادیان و مذاهب قممم

خانه فرهنگ صدوقی و دانشگاه ادیان و مذاهب قم در راستای تربیت نیروی متخصص و فعالیت‌های پژوهشی، تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند.

به گزارش خانه فرهنگ صدوقی، این موسسه با دانشگاه ادیان و مذاهب قم، تفاهم‌نامه همکاری در حوزه‌های آموزشی، پژوهشی و فعالیت‌های بین‌المللی امضا کردند. حجت‌الاسلام والمسلمین سید ابوالحسن نواب رئیس دانشگاه ادیان و مذاهب در سخنانی در این دیدار اظهار داشت: دانشگاه ادیان و مذاهب، نخستین دانشگاه تخصصی ادیان و مذاهب در ایران است که با توجه به صبغه حوزو‌ی، ضمن شناخت ادیان و مذاهب و تعامل و گفت‌‌و‌گو با پیروان آن‌ها با تکیه بر مشترکات آنان، تلاش کرده است.

وی افزود: این دانشگاه در جهت‌ هم‌بستگی انسانی، تقویت صلح، کاهش آلام بشری، گسترش معنویت و اخلاق و معرفی عالمانه اسلام بر اساس آموزه‌های اهل‌بیت(ع) به پژوهش و تربیت نیروی انسانی متخصص اقدام می‌نماید.

بنا به گزارش روابط عمومی دانشگاه ادیان و مذاهب، حجت‌الاسلام والمسلمین نواب تأکید کرد: همکاری با خانه فرهنگ صدوقی با پشتوانه عظیم بیت شهید محراب آیت‌الله صدوقی، آغازگر تحول اساسی در حوزه تربیت نیروی متخصص در آن منطقه خواهد بود.

گفتنی است در این تفاهم نامه مقرر شد علاوه بر پذیرش دانشجو در دوره‌های کوتاه‌مدت و غیرحضوری، پذیرش دانشجو در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا با امکان برگزاری کلاس‌ها در استان یزد فراهم شود.

حجت‌الاسلام والسملیمن محمد صدوقی نیز با اشاره به روی‌کرد و اهداف خانه فرهنگ صدوقی با ارائه گزارشی از فعالیت‌های صورت گرفته در این مؤسسه اظهار داشت: خانه فرهنگ صدوقی در راستای رسالت حرفه‌ای خود، برای رفع نیازهای فرهنگی و اجتماعی جامعه تلاش می‌کند. هرچند مسائل این دو حوزه بسیار گسترده و متنوع است اما می‌کوشد با ابزار آموزش راه را برای تربیت نیروی متخصص با هدف تولید فکر هموار کند. بر این اساس علاوه بر فعال‌سازی یک مرکز علمی کاربردی در حوزه فرهنگ و هنر، اکنون با همکاری دانشگاه ادیان و مذاهب، نیروی متخصص با تحصیلات آکادمیک در حوزه دین را در دستور کار قرار داده است.

امتیاز شما به این خبر:
منبع خبر:‌ تعداد مطالعه:

عناوین مرتبط با این خبر

- برگزاری کارگاه آنلاین درباره اثرات کرونا در خانه فرهنگ صدوقی

- برگزاری کلاس های آنلاین حوزه علمیه یزد درخانه فرهنگ صدوقی

- اعلام شرایط ثبت نام پذیرفته شدگان در کارشناسی علمی کاربری فرهنگ و هنر صدوقی

- اعلام شرایط ثبت نام پذیرفته شدگان کاردانی در علمی کاربری فرهنگ و هنر صدوقی

- جذب دانشجو در دوره کارشناسی غیرحضوری دانشگاه ادیان

- کارگاه های آموزشی صفحه آرایی و ویراستاری کتاب در یزد برگزار می شود

- کارگاه آموزشی صفحه آرایی کتاب با نرم افزار ایندیزاین (InDesign)

- برگزاری کارگاه دو روزه ویرایش و نگارش در یزد